Haber

GENEL BAŞKANVEKİLİMİZ BURAK GÜRGÖZELER'DEN ÖNEMLİ KADRO AÇIKLAMASI

Genel Başkanvekilimiz Burak GÜRGÖZELER, önemli açıklamalarda bulundu.

Genel Başkanvekilimiz Burak GÜRGÖZELER, Süresiz 4/b, Vekil ebe hemşire, 4924 kanunu ile çalışanlar, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bünyesindeki ek ders ücret karşılığı çalışan personellerin kadroya geçirilmesi için açıklamalarda bulundu.

GÜRGÖZELER: 

"Kamuda çalışan süresiz sözleşmeli personellerin, vekil ebe-hemşirelerin, 4924 kanunu ile çalışanların, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bünyesindeki ek ders ücret karşılığı çalışan personellerin kadroya geçirilmesine yönelik hiçbir adım atılmamıştır. 

Sadece son zamanlarda, süresiz sözleşmeli olarak çalışan personellerin kadroya geçirilmesi veya 3+1’e geçirilmesi gündeme gelmesine rağmen; vekil ebe-hemşirelere, 4924 kanunu ile çalışanlara, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bünyesindeki ek ders ücret karşılığı çalışan personellere yönelik hiçbir somut adım atılmamıştır. Ayrıca 3 yıldan daha fazla süresiz sözleşmeli personellerin 3+1’e geçirilme konusunun gelmesi bile eşitsizlik ilkesine aykırıdır. Bu sebeple en kısa zamanda kamuda süresiz sözleşmeli olarak çalışan personellerin kadroya geçirilmesi; 4924 kanunu ile çalışanların,vekil ebe hemşirelerin,  Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bünyesindeki ek ders ücret karşılığı çalışan personellerin ise 3+1’e geçirilmesi gerekmektedir."dedi.