Haber

HUZUR SAĞLIK-SEN’DEN ÖNEMLİ ZAFER…

Huzur-Sen’in talepleri büyük ölçüde karşılanmış oldu.

18 Ocak 2022 tarihinde Sağlıkta şiddet yasasının çıkarılması için Sağlık Bakanlığına ve Cumhurbaşkanlığına talepte bulunmuştuk ve 4 Şubat 2022 tarihinde Cumhurbaşkanlığı tarafından konu ile ilgili cevap gelerek, ilgili konunun değerlendirilerek bakanlığa gönderildiği belirtilmişti.

Yine 14 Şubat 2022 tarihinde Döner sermaye bütçesinden maaş alan personelin maaşlarının, genel bütçeye aktarılması için 

Sabit ödenen döner sermaye ek ödemelerinin, 1500 tl seyyanen zam yapılarak maaşa yansıtılıp genel bütçeden ödenmesi için 

Döner sermaye ek ödemesinin de özel hastane ücretleriyle kamu hastaneleri hekim ücretlerini dengelemek amacı ile sadece performansa dayalı hekimlere ödenmesi için talepte bulunmuştuk 


 

Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip ERDOĞAN, bugün yapmış olduğu açıklama bu taleplerimize istinaden; 

Sağlıkta şiddet yasasının CMK kapsamına alınacağını

Sabit ek ödemelerin kaldırılıp maaşa eklenerek tek kalem maaş alınacağını ve ek ödemelerde iyileştirme yapılacağını
 
Hekimlere performans ödemesinin yapılacağını bildirmiştir 

Aynı zamanda 
Lisans mezunu tüm sağlık personellerine 3600 ek gösterge verileceğini ve aile hekimleri ücretinde artış olacağını bildirmiştir. 

 

Konu hakkında açıklama yapan Genel Başkanımız Murat BÖÇKÜN : “ Son bir ayda sağlıkta şiddet yasasının değişmesini, personellerin tek kalem maaş almasını, doktorlara performans ödemesi alması için talepte bulunmuştuk. Taleplerimizin birçoğu bugün cumhurbaşkanımızın yapmış olduğu açıklamada karşılanmış oldu. Özellikle sabit ek ödemelerin kaldırılarak tek kalem maaş alınacak olması camiamıza hayırlı olsun. 
Konunun yakın takipçisiyiz. İlgili konuların Resmî Gazetede yayınlanmasını bekliyoruz. 
Ayrıca Cumhurbaşkanımız tarafından tek kalem maaşa ek olarak ek ödemenin arttırılacağı söylenmiş. Biz bu ek ödemenin 1500 TL seyyanen zam şeklinde verilmesini talep ediyoruz. Bu konuda da çalışmalarımız devam edecek.
Ayrıca kısa bir zaman sonra 3600 ek göstergenin sadece lisans mezunu çalışanlarına değil tüm sağlık çalışanlarını kapsaması yönünde de talebimiz olacak.”dedi.