Haber

Huzur Sağlık Sen’den Sağlık Çalışanları için Korona Virüs Uyarısı

Huzur Sağlık Sen’den Sağlık Çalışanları için Korona Virüs Uyarısı

Genel Başkanımızın Basın  Açıklaması;

Çin’de yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle ölü sayısı 1526, hastalığın bulaştığı kişi sayısı ise 70 bin civarı olduğu açıklanmıştır.

Dünya’yı sarsan bu virüsün Çin’de koronavirüs ile mücadele eden sağlık çalışanlarından doktor ve hemşire toplam 1750 civarında sağlık çalışanına da bulaştığı resmi kaynaklarca açıklanmıştır.

 Bu doğrultuda Sendikamız Genel Merkezinde bir araya gelen Genel Merkez Yönetim Kurulumuz Genel Başkanımız Murat BöçkünBaşkanlığında sağlık çalışanlarımızın dünyayı tehdit eden bu salgınla mücadelede olası bir risk karşısında gerekli tüm teçhizat ve ekipmanlarla korunması ve bu konuda sıkı bir eğitime tabi tutulması sağlık çalışanlarımız adına sendikamızın talebidir. Sağlık Bakanlığımızın Hastanelerimizde bu eğitimleri personelimize verdiğini biliyoruz.

Ayrıca kalite standartları gereği koruyucu ekipmanların tüm servis ve polikliniklerde bulundurulduğunu biliyoruz. Fakat Koronavirüs Salgınının tüm olasılıklarının düşünülmesi ve sağlık çalışanlarımızın hastalıkla mücadelede olağanüstü bir şekilde korunması uyarısını yine de tekrar etme ihtiyacı duyuyoruz.

 

Huzur Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası Genel Başkanı Murat Böçkün, Sendika üyeleri olarak milletimize hizmette en ufak bir sıkıntı yaşanmaması için sağlık personelimizin sağlığının önemini vurgularken,Avrupa’da hastalığın ilk can kaybını yaşattığını. Fransa da Çin’li bir turistin Covid19 tanısıyla hayatını kaybettiğinin kesinleşmesinden sonra Tedbirleri arttırmamız gerektiğini de sözlerine ekledi.ve