Haber

Huzur-Sen’den Sağlık Personellerinin Ücretsiz Toplu Taşımadan faydalanması için Ek Talep

Huzur-Sen’den Ücretsiz Toplu Taşıma için Ek Talep

Artan covid vaka sayısından dolayı , sağlık personellerinin toplu taşımadan ücretsiz faydalanması için ek talepte bulunduk.

Konu hakkında açıklama yapan Genel Başkanımız Murat BÖÇKÜN:" Pandemi nedeniyle sağlık personeline yapılan ücretsiz ulaşım 30 Haziran 2022 tarihinde sona ermiştir. Ancak covid günlük vaka sayısı son günlerde yaklaşık 40 kat artmıştır. Böylece sağlık personelleri yeniden risk altında yoğun bir şekilde çalışmaya devam edecektir. 

​Sağlık çalışanları, ülkemizin ekonomik şartlarını da göz önünde bulundurursak, düşük maaşla zor şartlar altında çalışmaktadır. Ülkemizde ilk covid vakası bildirilen tarihten itibaren (11 Mart2020) sahada en önde canıyla başıyla savaşarak mücadele veren personellerimiz; sadece pandemi zamanı değil, sürekli zor şartlar altında büyük özveriyle çalışmaktadırlar.

Yaklaşık 3-4 aydır vaka sayıları her ne kadar düşmüş olsa da özellikle son günlerde açıklanan günlük vaka sayısı tablosunda sağlık personellerine ne kadar ihtiyaç duyacağımızı bir kez daha görmekteyiz.  

Sağlık personellerinin, yeniden ücretsiz toplu taşımadan faydalanmasını ve bu durumun ilk aşamada en erken yıl sonuna kadar sürmesini, sonraki süreçlerde de bazı meslek grubunda olduğu gibi süresiz bir şekilde uzatılmasını talep ediyoruz."dedi.

 

Detaylı bilgi almak için WhatsApp İletişim hattımıza yazabilirsiniz. 0(507) 605 2323