Haber

Huzur-Sen’den Ücretsiz Toplu Taşımanın uzatılması talebi

Huzur-Sen Sağlık personellerinin toplu taşımadan yıl sonuna kadar ücretsiz faydalanması için talepte bulundu.

Huzur-Sen olarak Sağlık personellerinin yararlandığı ücretsiz toplu taşıma uygulamasının sene sonuna kadar uzatılması için Cumhurbaşkanlığı ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığına talepte bulunduk.

Konu hakkında açıklama yapan Genel Başkanvekilimiz Burak Gürgözeler: “Sağlık çalışanları, ülkemizin ekonomik şartlarını da göz önünde bulundurursak, düşük maaşla zor şartlar altında çalışmaktadır. Ülkemizde ilk covid vakası bildirilen tarihten itibaren (11 Mart 2020) sahada en önde canıyla başıyla savaşarak mücadele veren personellerimiz; sadece pandemi zamanında değil, sürekli zor koşullar altında büyük bir özveriyle çalışmaktadırlar.

Ülkemizde covid günlük vaka sayısı 1000’ in altına düşmüşse ve normal hayata dönebildiysek biz bunu büyük ölçüde; insanları bilinçlendirmeye çalışan, şifalı elleriyle hastaları iyileştiren, zamanı geldiğinde yorgunluğunu hiçe sayıp bir günde milyona aşkın doz aşı yapan sağlık personellerine borçluyuz. Soğuk hava koşullarında köyde engebeli yollarda kilometrelerce yürüyerek yaşlı vatandaşlarımıza da aşı yapan sağlık personellerimizi de unutmamalıyız.

Sağlık personellerimizin pandemi döneminde canı pahasına sahada verdiği bu büyük mücadeleden dolayı 30 Haziran 2022’ye kadar uzatılan ücretsiz toplu taşıma uygulamasının; vermiş oldukları büyük başarıdan dolayı, üst düzey çalışmalarından dolayı bir jest olarak sene sonuna kadar uzatılmasını ve gerekirse sonraki süreçte de bu uygulamanın sürekli hale getirilmesini talep ediyoruz.”dedi.