Haber

Huzur-Sen'den Acil Tıp Teknisyen ve Teknikerleri Günü

22 Mart Acil Tıp Teknisyen ve Teknikerleri Günü

HuzurSen Diyarbakır İl Yönetimi 22 Mart Acil Tıp Teknisyen ve Teknikerleri Günü münasebetiyle zor şartlarda görevini layıkıyla ifa eden değerli Acil Tıp Teknisyenleri ve Teknikerleri gününü kutlayarak değerli çalışanları tebrik etti.

HuzurSen Diyarbakır İl Başkanı Ahmet Böçkün ve yönetim kurulu 22 Mart Acil Tıp Teknisyen ve Teknikerleri Günü dolayısıyla ; Bu günün her türlü zor şartlarda görevlerini fedakarca ve başarı ile yerine getiren hastane öncesi acil sağlık hizmetlerinde görev yapan doktor, paramedik, acil tıp teknisyeni ve ambulans sürücülerinin, hayatlarını can kurtarmaya adamış kahramanların günü olarak nitelendirdiklerini aktaran İl Başkanı Ahmet Böçkün, insana verilen bu kutsal hizmetin her türlü takdirin üzerinde olduğunu söyledi.

Böckün, “HuzurSen il yönetimi olarak ayrıca görevleri sırasında canlarını hiçe sayarak can kurtarmayı görev sayıp 112 sağlık hizmetlerinde şehit olmuş arkadaşlarımızın da ruhları şad olsun. Mekanları cennet olsun.
Pandemi dolayısıyla filyasyon ekiplerinde görevlerinin zorluklarına ek sürecin zorluğunu yaşayan 112 sağlık hizmetlerinde çalışan tüm arkadaşlarımızın gününü en içten dileklerimle kutlar başarılarının devamını dilerim. Görevleri başında şiddete maruz kalan çalışanlarımıza geçmiş olsun dileklerinde bulunarak Şiddetin her türlüsüne karşı olup kınadıklarını ve etkin caydırıcı tedbirlerin hızla uygulamaya geçmesi gerek” dedi.