Haber

HUZUR-SEN'DEN DÖNER SERMAYE SORUNUNUN ÇÖZÜMÜ TALEBİ

Huzur-Sen Döner Sermaye sorununun çözümü için, performans ödemelerinin sadece doktorlara verilmesi için ve diğer personellere de seyyanen zam verilmesi için talepte bulundu.

Döner sermaye bütçesinden maaş alan personelin maaşlarının, genel bütçeye aktarılması 

Sabit ödenen döner sermaye ek ödemelerinin, 1500 tl seyyanen zam yapılarak maaşa yansıtılıp genel bütçeden ödenmesi

Döner sermaye ek ödemesinin de özel hastane ücretleriyle kamu hastaneleri hekim ücretlerini dengelemek amacı ile sadece performansa dayalı hekimlere ödenmesi için talepte bulunduk. 

Konu hakkında açıklama yapan Genel Başkanımız Murat BÖÇKÜN: Sağlık Bakanlığının döner sermaye sabit ödemeleri ve nöbet ücretlerinin arttırması üzerine yurt çapındaki birçok hastanenin döner sermayesi sıkıntıya girdi. Birçok küçük ildeki hastaneler, daha önceden de sıkıntı içerisindeydi. Bu yüzden birçok kurum 15 Şubata kadar  2022 Ocak ayı 14 günlük maaş farkını ve sabit ödeme farkını ödeyemedi. Hekimlere ve hekim dışı diğer sağlık  personeline ödenen ek ödemeler de asgariye indirilmek zorunda kalındı.

​Biz;

​1- Döner sermaye bütçesinden maaş alan personelin maaşlarının, genel bütçeye aktarılmasını;
​2- Sabit ödenen döner sermaye ek ödemelerinin, 1500 tl seyyanen zam yapılarak maaşa yansıtılıp genel bütçeden ödenmesini;
​3- Döner sermaye ek ödemesinin de özel hastane ücretleriyle kamu hastaneleri hekim ücretlerini dengelemek amacı ile sadece performansa dayalı hekimlere ödenmesini talep ediyoruz. dedi.