Haber

HUZUR SEN'DEN ENFLASYON ÖNERİSİ, SEYYANNEM ZAM VE YIPRANMA PAYI TEKLİFİ

Huzur Sen açıklanan zam oranına ilişkin talepte bulundu.

Memurlar için açıklanan maaş zammı sonrası Personellerin alım gücünün artırılması için;

* Aylık oluşabilecek enflasyon farkının  maaşlara aylık olarak yansıtılması;
* Personellere seyyanen zam yapılması;
* Yıpranma payı verilmesi için 

Cumhurbaşkanlığı, Sağlık Bakanlığı, Hazine ve Maliye Bakanlığına talepte bulunduk.

Konu hakkında açıklama yapan Genel Başkanımız Murat BÖÇKÜN:"Memur maaş zammı % 41.85 olarak açıklanmış fakat bu rakam sadece enflasyon farkını kapatmakta olup ek zam beklentisi olan memurların beklentisini karşılamamaktadır.

Sağlık çalışanları, her zaman özellikle de geçtiğimiz 2 yılda pandemi zamanını düşünürsek canı pahasına, sahada sürekli en önde savaşan, büyük bir özveriyle çalışan kamu personelidir. Bundan sonraki zamanda da büyük özveriyle çalışmaya devam edecektir.

Sağlık personelleri düşük ücretle çalıştıkları için maaşlarının yanında alacakları seyyanen zam ve yıpranma payı, personeli maddi yönden biraz dahi olsa rahatlatacaktır.

Enflasyon farkının ödemesi 6 ayda bir yapılmaktadır. Günümüzde artan ev kiraları fiyatı, konut fiyatları, akaryakıt, gıda ürünleri, giyim ürünleri, ulaşım giderleri fiyatları; çalışanların normal aylık harcamasını da normalin üzerine çekmektedir. Böyle olunca da personeller her geçen ayda zorlanmaktadır ve maddi kaybı olmaktadır. Enflasyon farkının maaşlara aylık olarak yansıtılması, hem bu zorlanmanın önüne geçebileceğinden hem de personelin aylık maddi kaybını gidereceğinden; böyle bir uygulamanın gelmesi hakkaniyetli olacaktır.

Çalışanlarımızın alım gücünün artırılması için;

1- Aylık oluşabilecek enflasyon farkının maaşlara aylık olarak yansıtılmasını;

2- Personellere seyyanen zam yapılmasını;

3- Yıpranma payı verilmesini talep ediyoruz."dedi.