Haber

HUZUR-SEN'DEN SAĞLIK PERSONELLERİNE RAMAZAN BAYRAMINDA BİR MAAŞ İKRAMİYE TALEBİ

Huzur-Sen Ramazan bayramında, sağlık personellerine bir maaş ikramiye verilmesi için talepte bulundu.

Huzur-Sen olarak Ramazan bayramında, sağlık personellerine bir maaş ikramiye verilmesi için Sağlık Bakanlığına, Maliye Bakanlığına, Cumhurbaşkanlığına,Yök'e, İktidar ve Ana Muhalefet partisi grup başkanvekilliklerine talepte bulunduk.

Konu hakkında açıklama yapan Genel Başkanımız Murat BÖÇKÜN: "

 

 Sağlık personellerinin tamamı, vatandaşlar arasında herhangi bir ayrım yapmadan, onların sağlıkla ilgili her türlü sorununa çözüm üreten, sağlık hizmetlerinin eksiksiz olarak yerine getirmekle görevlendirilmiş; gerektiğinde 7/24 fedakârca çalışan kamu personelidir.

   11.03.2020 tarihinden itibaren ülkemizde görülen ve etkisi azalsa da halen insan sağlığı için büyük tehdit oluşturmaya devam eden COVİD 19 salgını süresince, sağlık çalışanları görevlerini zorlu şartlar altında yerine getirmek amacıyla yoğun bir çaba sarf etmektedir ve salgın devam ettiği sürece kahramanca çalışmaya devam edecektir.

Geçirdiğimiz iki yılda pandemi süreciyle beraber çalışma şartları daha da ağırlaşmasına rağmen; sağlık personelleri, vatandaşların sağlığını korumak amacıyla izin bile kullanmadan salgının yayılmasını engellemek için büyük çaba gösterdi, kendi sağlıklarını da tehlikeye atarak çalıştı ve tehlike devam ettiği sürece böyle kahramanca çalışmaya devam edecektir.

Böylece ülkemizce yaşanan bu zorlu salgın sürecinde sağlık personellerine ihtiyaç duyduğumuzu her geçen gün daha iyi anlamış olduk.

    Sağlık personelleri, diğer kurumlarda çalışan memurlarla aynı veya daha özveri gerektirecek işi yapmalarına rağmen daha düşük maaşla çalışmaktadır ve günlük hayattaki harcamalarını bile karşılamakta zorlanmaktadır. Ülkemizde yaşanan ekonomik sıkıntılar nedeniyle sağlık çalışanları zor zamanlar geçirmektedir. Günümüzde artan akaryakıt ücretleri, temel gıdaların fiyatındaki artış, giyim sektördeki fiyat artışı, dövizdeki hareketlilik vs. maaşları daha düşük duruma getirmiştir.

   Bu sebeple sağlık personellerinin ekonomik sorunlarına bir nebze de olsa çözüm üretmek amacıyla, önümüzde yaklaşan Ramazan Bayramında tüm sağlık personellerine, emekli memurlara olduğu gibi bir maaş tutarında ikramiye verilmesini talep ediyoruz."dedi.