Haber

Sağlıkta Şiddet Şiddetin Dozunu Arttırarak Devam Ediyor

Sağlıkta Şiddet Şiddetin Dozunu Arttırarak Devam Ediyor

Sağlıkta Şiddet Şiddetin Dozunu Arttırarak Devam Ediyor!

Huzur-sen Diyarbakır İl Başkanı Ahmet BÖÇKÜN: Son süreçte sağlık çalışanlarının yaşadığı şiddet olaylarının caydırıcı cezai işlemler uygulanarak son bulunması gerekirken  Sağlıkta Şiddette, Şiddetin Dozununun artarak devam ettiğini görmenin üzüntüsü içerisinde olduklarını belirtti..

Diyarbakır Kayapınar ilçesi Aile Sağlık Merkezinde görevli hekimimiz Dr Aziz TANELÇİ'nin gelen hastasına tedavi düzenleme maksadıyla tavsiye niteliğindeki önerisinin; şeker hastalığın var, egzersiz yap, diyet uygula demesinin farklı yorumlanması neticesinde bıçaklı saldırı ile şiddete maruz kalması son derece üzücü ve sağlıkta Şiddet olaylarının vahim düzeyde olduğunun göstergesidir..

Başkan BÖÇKÜN ; Tüm sağlık kurum ve kuruluşlarında yeterli sayıda güvenlik güçlerinin bulunması gerektiği ve aynı zamanda Sağlık kurum ve kuruluşlarına kesici ve delici aletlerle giriş yapılmasının engellenmesini sağlamak adına personel eksikliğinin giderilerek kontrollerin ve güvenliğin arttırılarak sağlanması gerektiğini belirtti..

BÖÇKÜN: Pandemi sürecinin başından beri ön safta yer alıp cansiperane hizmet veren bu meslek grubunun; Mali ve Özlük haklarının ne yazıkki geri planda kalmasının yanı sıra, can güvenliğinin olmaması kabul edilebilinir bir durum değildir dedi ve Artık bu meslek grubunun sesinin duyulması gerektiğini belirtti. 

Huzur-sen Diyarbakır İl Başkanı Ahmet BÖÇKÜN: Huzur Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası olarak Yaşanılan şiddet olayını kınıyoruz dedi.