Haber

SORU-CEVAPLARLA HUZUR-SEN 'İ DAHA YAKINDAN TANIYALIM

SORU-CEVAPLARLA HUZUR-SEN 'İ DAHA YAKINDAN TANIYALIM

Siz de Huzur- Sen'in ne olduğunu, hangi amaçla kurulduğunu, nasıl bir teşkilatlanmasının olduğunu merak etmiyor musunuz?

Buyrun gelin soru-cevaplarla sendikamızı daha yakından tanıyalım

 

HUZUR-SEN NEDİR?

Huzur-Sen, 2018 yılının son aylarında temelleri atılıp 2019 Nisan ayında resmi olarak Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları kolunda faaliyet gösteren bir sendikadır.

 

HUZUR-SEN GENEL MERKEZİ NEREDEDİR?

Huzur-Sen Genel merkezi şu anda Elazığ ilinde olup, yakın zamanda alınan karar doğrultusunda Ankara’da hizmet verecektir.

 

HUZUR-SEN’İN TOPLAM KAÇ ÜYESİ VARDIR?

Ülke geneli yaklaşık 1000 üyesi vardır.

 

HUZUR-SEN’İN KURULUŞ AMACI NEDİR?

Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanlarının sosyal, ekonomik hak ve çıkarlarını korumak, sorunlarını çözmek, çalışanın daha HUZURLU çalışmasını sağlamak amacıyla kurulmuş,

  HERHANGİ BİR SİYASİ AMAÇ GÜTMEDEN, HERHANGİ BİR ÖRGÜTLENMEDEN BAĞIMSIZ, SİYASETTEN UZAK bir şekilde Türkiye’de sendikacılık anlayışını değiştirmek üzere kurulmuş olan Huzur-Sen, her zaman çalışanın yanındadır ve büyüdükçe çalışanların Huzur-Sen sayesinde sendikacılığa bakış açısı olumlu yönde değişecektir.

 

Huzur-Sen’in kuruluş gayelerinden biri sendikacılığı öncelikle yatağına geri çekmektir. Sendikacılık çalışanların sosyal, mali ve özlük haklarının iyileştirilmesi çerçevesinde yürütülmelidir. Bunun dışındaki amaç ve gayeler sendikacılığı olağan çizgisinin dışına itmektedir.

 

HUZUR-SEN’İN HANGİ İLLERDE TEŞKİLATLANMASI VARDIR?

Elazığ, Malatya, Diyarbakır, Bingöl, Muş, Adıyaman, Bitlis, Ardahan, Gaziantep, Ordu, Ankara, İstanbul, Konya illerinde temsilciliği olup, yaklaşık 35 ilde ise üyesi bulunmaktadır.

Diyarbakır ilinde şube olup, Dicle Üniversitesi Hastanesinde yetkili sendikadır.

 

HUZUR-SEN GÜCÜNÜ KİMDEN-NEREDEN ALMAKTADIR?

Huzur-Sen gücünü çalışanlardan almaktadır.

 

NEDEN HUZUR-SEN?

Huzur-Sen Yöneticileri, temsilcileri herhangi bir maddi kar almadan, hiçbir şekilde kendi menfaatlerini düşünmeden sürekli sahada gezerek, çalışma ortamına ve çalışanlara HUZUR getirmek için çalışmaktadır. Eğer siz de çalışma ortamında kendi sorunlarınızla sürekli ilgilenen, sosyal, mali ve özlük haklarınızı sürekli her yerde savunan bir sendika arıyorsanız, HUZUR istiyorsanız vakit kaybetmeden Huzur-Sen’ e bekleriz.